Milletimizin huzuru, can ve mal güvenliği için, Ülkemizin dört bir yanında mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 178. yıl dönümünü kutluyorum.
 
 Jandarma Teşkilatı üstlenmiş olduğu bu önemli görevi gecesini gündüzüne katarak yerine getirmeye çalışmakta, yeri geldiğinde vatanı ve milleti için hayatını ortaya koymaktan çekinmemektedir. Her zaman ve her koşulda halkının yanında olmaya çalışan Jandarma Teşkilatı, geçmişten günümüze kendisini yenileyerek daha da güçlü, donanımlı hazır bir şekilde hizmetini sürdürmektedir.
 
Huzurlu bir kent olan İlçemizde de, hiç şüphesiz bu huzur ve güven ortamının oluşmasında Jandarma Teşkilatı’nın katkısı büyüktür.
 
Gerek vatandaşın mal ve can güvenliği olsun, gerekse, devletimizin bekası için terörle mücadelede gösterdikleri fedakarlıklar olsun, milletimizin gönlünde müstesna bir yeri bulunan Jandarma Teşkilatı’nın bugünlere gelmesinde hiç şüphesiz Şehit olan teşkilat mensuplarının yeri ayrıdır. Milletimiz onları asla unutmayacaktır.
  
Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canını ortaya koyan şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, Jandarma Teşkilatına görevlerinde başarılar diliyorum.